Następna wiadomość
VIII REGIONALNY FESTYN „SPORT RECEPTĄ NA...

Przy kawie o Polsce w Unii Europejskiej

Data dodania: 2014-05-14


Poseł Tadeusz Tomaszewski – kandydat do PE 13 maja 2014 roku spotkał się z grupą 120 mieszkańców domów pomocy społecznej w Wielkopolsce na imprezie integracyjnej „Majówka 2014” w Gnieźnie.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego przedstawił seniorom programy wsparcia i aktywizacji seniorów oraz projekt SLD odnośnie podwyższenia świadczeń emerytalnych.

            Wieczorem parlamentarzysta spotkał się z mieszkańcami gminy Niechanowo, by przy kawie i ciastku rozmawiać o Polsce w Unii Europejskiej.  Tadeusz Tomaszewski mieszkaniec gminy od urodzenia przedstawił rolę i kompetencje Parlamentu Europejskiego oraz 10 punktów programu SLD  i Partii Europejskich Socjalistów. Wójt Gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiar zachęcał mieszkańców do udziału w wyborach oraz podziękował posłowi za ponad 20 lat współpracy na rzecz mieszkańców gminy. Wójt życzył, również, aby programy i projekty unijne były bardziej przyjazne dla obywateli i organizacji społecznych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. radni, sołtysi, szefowie organizacji społecznych, członkowie gminnego koła SLD oraz kierownicy jednostek samorządowych. Uczestnicy spotkania wyrazili swoje obawy związane z zamiarem prywatyzacji Gospodarstwa Rolno - Hodowlanego w Żydowie, którego zakłady rolne znajdują się m.in. na terenie gminy Niechanowo w Malczewie i Jelitowie.


  Poleć