Następna wiadomość
Praca i ochrona zdrowia - priorytety SLD

PROMOCJA SYMBOLI NARODOWYCH

Data dodania: 2013-05-02


W czasie świąt majowych tj. 1 maja – Święta Pracy i 9 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi Narodowej oraz Święta Konstytucji 3 Maja Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej promowali wśród mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego symbole narodowe tj. flagę, hymn i konstytucję.

Spotkanie z młodzieżą Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Niechanowie odbyło się 30 kwietnia br. w czasie Gminnych Uroczystości Święta Konstytucji przygotowanego przez Zespół Szkół. Poseł Tadeusz Tomaszewski mówił w czasie uroczystości w Gimnazjum o znaczeniu symboli narodowych w życiu państwa i społeczności lokalnych. Dwudziestu uczniów Gimnazjum, którzy przygotowali program kulturalny na zakończenie spotkania otrzymało z wpisem posła egzemplarz Konstytucji RP. Konstytucje z osobista dedykacją posła otrzymali również Przewodniczący Kół PZERiI Rejonu Gnieźnieńskiego.

1 maja 2013 roku w czasie V Majówki 2013 w gnieźnieńskim Parku Jordanowskim, w której uczestniczyło około 1,5 tys. osób przeprowadzono wśród młodzieży publiczny konkurs wiedzy o symbolach narodowych, zapisach Konstytucji RP i funkcjonowaniu władz samorządowych.

Laureaci konkursu otrzymali egzemplarze Konstytucji RP i flagi narodowe.

Dzieci także w czasie festynu miały możliwość malowania twarzy w biało – czerwone barwy. Promocja symboli narodowych przez działaczy gnieźnieńskiej lewicy realizowana jest od kilku lat w różnych formach. 


  Poleć