Następna wiadomość
Poseł Tomaszewski z wizytą w Paryżu

Praca i ochrona zdrowia - priorytety SLD

Data dodania: 2013-04-30


W dniu 39 kwietnia br w siedzibie Rady Powiatowej SLD w Turku odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu sytuacji Szpitala Powiatowego ZOZ w Turku. W spotkaniu wziął udział poseł Tadeusz Tomaszewski, Wiesław Szczepański – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu, Stefan Dziamara – Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD oraz Elżbieta Streker – Dembińska.

    

       Przedstawiono również plan uroczystości  1-majowych organizowanych przez SLD w Turku wspólnie z OPZZ i Turkowskim Stowarzyszeniem Młodych.

       W dniu 30 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa liderów SLD w Koninie poświęcona sytuacji na rynku pracy w Wielkopolsce. Wzięli w niej udział  Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD  - Wiesław  Szczepański, Stefan Dziamara – Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski oraz Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Koninie Paweł Piechocki.  Politycy i samorządowcy lewicy zaprezentowali raport o rynku pracy w Województwie Wielkopolskim oraz przedstawili 10 postulatów dotyczących walki z bezrobociem przedstawionych Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej na spotkaniu z Klubem Poselskim SLD!  Z raportu , którego autorem jest SLD jasno wynika, że nadal utrzymuje się duże bezrobocie, a patologią dzisiejszego rynku pracy jest zastępowanie umów o pracę na czas nieokreślony, umowami okresowymi oraz tzw. umowami śmieciowymi. Pozwala to na wykluczenie pracowników z ochrony przewidzianej przez Kodeks Pracy, uniemożliwia to korzystanie z kredytów, rujnuje system emerytalny i opieki społecznej. Nagminne jest również nie przestrzeganie czasu pracy. Pracownik stał się podmiotem a nie przedmiotem systemu gospodarowania i za wykonaną pracę powinien uzyskiwać sprawiedliwą płacę. Podczas konferencji przedstawiono program obchodów 1 Maja przez SLD w Wielkopolsce.

.

 


  Poleć