Następna wiadomość
Centrum Tradycji i Nowoczesności w Bieganowie

POWIAT GNIEŹNIEŃSKI UPAMIĘTNIA SWOICH RODAKÓW

Data dodania: 2013-10-28


Na terenie gminy Mieleszyn i gminy Trzemeszno odbyły się 25 i 26 października 2013 roku uroczystości upamiętniające wybitnych Polaków, którzy urodzili się na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

W Dębłowie gm. Mieleszyn odsłonięto tablice w 60 rocznicę śmierci ku czci Wojciecha Trąmpczyńskiego Marszałka Sejmu i Senatu RP w II Rzeczypospolitej Polskiej, który urodził sie we wsi Dębłowo. Uroczystości zorganizowali mieszkańcy wsi wspólnie z Wójtem Gminy Mieleszyn. Obok tablicy funkcjonuje park zabaw dla dzieci i świetlica wiejska a wiec centrum życia społecznego wsi.

26 października 2013 roku odbyły się uroczystości w 200-setna  rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego na terenie gminy Trzemeszno. W czasie sobotnich uroczystości, które trwają od początku roku odsłonięto i poświęcono
w Trzemesznie popiersie Hipolita Cegielskiego oraz odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta. Hipolit Cegielski urodził się we wsi Ławki gm. Trzemeszno.

            W czasie Sesji, która odbyła się w Gołąbkach z udziałem społeczności gminy oraz władz samorządowych z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego wyróżniono medalami za zasługi dla gminy Trzemeszno osoby
i instytucje. Program artystyczny poświecony Cegielskiemu przedstawiła młodzież. W uroczystościach w Dębłowie i Trzemesznie oraz Gołąbkach uczestniczyli przedstawiciele SLD – poseł Tadeusz Tomaszewski i Prezydent Gniezna Jacek Kowalski.


  Poleć