Następna wiadomość
Inauguracja XI Turnieju szóstek...

Poselskie spotkania w powiecie słupeckim

Data dodania: 2015-04-29


Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z asystentem Panem Henrykiem Janiakiem w dniu 29 kwietnia 2015 roku odbył kilka spotkań w powiecie słupeckim.

    

W Szkole Podstawowej w Cieninie Kościelnym z udziałem Zastępcy Wójta Gminy Słupca Karola Kujawy poseł zorganizował lekcję wychowania obywatelskiego dla uczniów klas 5 i 6. Lekcja poświęcona była roli Sejmu i Senatu w procesie stanowienia prawa oraz kompetencji konstytucyjnych Prezydenta RP. Na zakończenie spotkania najaktywniejszym uczniom poseł wręczył nagrody i listy gratulacyjne.

Poseł rozmawiał również z nauczycielami tejże szkoły. Na szczególną uwagę w tej placówce zasługuje fakt, iż 90% uczniów korzysta z ciepłych posiłków za 1 zł!

Następnie parlamentarzysta udał się na spotkanie z uczestnikami i kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie gm. Ostrowite. Poseł przedstawił inicjatywę ustawodawczą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zmierzającą do zwiększenia dotacji na jednego uczestnika docelowo do 250 % kwoty bazowej.

Dyżur poselski w Urzędzie Gminy Ostrowite poseł odbył wspólnie z radną SLD Panią Ewą Kobielską, a następnie spotkał się z przedstawicielami organizacji społecznych i pełniący obowiązki Wójta Gminy Panem Januszem Puszkarkiem.

W czasie spotkania ze społecznikami poseł przedstawił inicjatywy Klubu Poselskiego SLD w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz możliwości przekazywania 1% podatku przez płatników m.in. ZUS i KRUS.

 

 

   

 

        


  Poleć