Następna wiadomość
"Musimy pamiętać" - 73. rocznica wybuchu II...

Poseł uczestniczył w dożynkach powiatowych w Witkowie oraz w Pyzdrach

Data dodania: 2012-09-03


     W dniu 2 września br. poseł Tadeusz Tomaszewski wziął udział w dożynkach powiatowych w Witkowie oraz w dożynkach w Pyzdrach. W Witkowie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą.  

Po niej nastąpił uroczysty przemarsz uczestników na miejsce Dożynek czyli  stadion miejski, prowadzony przez starostów czyli Marię  Smelkowską i  Tomasza Szeszyckiego oraz przedstawicieli gmin powaitu gnieźnieńskiego, kółek rolniczych, ogrodów działkowych oraz sztandarów.

 

 

 

 

 

 

    Po przybyciu na miejsce przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek bochna chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzowi gminy Burmistrzowi Krzysztofowi Szkudlarkowi oraz Staroście Powiatu Gnieźnieńskiego Dariuszowi Pilakowi.   Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, które przygotowali mieszkańcy poszczególnych gmin oraz występy artystyczne.  

       

 

 

 

 

 

 

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla wyróżnionych rolników w terenu powiatu gnieźnieńskiego. Wyróżnienia wręczyli posłowie oraz przedstawiciele samorządu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  Poleć