Następna wiadomość
Posiedzenie Zarządu Powiatowego SLD w...

Poseł Tomaszewski wyróżniony Krzyżem Związku Inwalidów Wojennych RP

Data dodania: 2013-10-17


Dnia 17 października 2013 roku w Poznaniu odbył się z udziałem delegatów i gości XVI Zjazd Okręgowy Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to najstarsza organizacja kombatanckich w Polsce. W bieżącym roku obchodzi 95-lecie swego powstania. Wśród gości byli min. posłowie na Sejm RP Krystyna Łybacka i Tadeusz Tomaszewski a wśród delegatów przedstawiciele najstarszego koła Związku z Gniezna na czele z Prezesem Zenonem Piweckim.

            Poseł Tadeusz Tomaszewski podziękował delegatom i ustępującym władzom Związku za 20-letnią współpracę oraz przedstawił stan prac w Sejmie nad projektem ustawy o korpusie weteranów walk o niepodległość RP i programy rządowe wspierające aktywność organizacji kombatanckich na rzecz osób starszych .Prezydium Zarządu Głównego ZIW RP wyróżniło kilkanaście osób KRZYŻEM ZIW RP z okazji 95-lecia .Wśród wyróżnionych znaleźli się min. posłowie Krystyna Łybacka i Tadeusz Tomaszewski oraz Prezes ZIW RP w Gnieźnie Zenon Piweckim. Nowym Prezesem Zarządu Okręgowego ZIW RP w Poznaniu wybrano ponownie Pana Tadeusza Paczka.


  Poleć