Następna wiadomość
Obóz Rekreacyjno - Sportowy w Darłówku

Poseł Tomaszewski o wyborach

Data dodania: 2011-07-05


          Podczas konferencji prasowej w dniu 5 lipca br. poseł Tadeusz Tomaszewski przedstawił gnieźnieńskim mediom  nowe rozwiązania prawne wspierające sektor pozarządowy oraz funkcjonowanie podmiotów ekonomii społecznej oraz omówił kampanię wyborczą do parlamentu – działania gnieźnieńskiej lewicy. Stanisław Dolaciński –wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan przedstawił  program wypoczynku w miejscu zamieszkania dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Półkolonie 2011 oraz informację o obozach.  

      
 Odnośnie zbliżających się wyborów poseł Tadeusz Tomaszewski przedstawił postulat: „Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski zasygnalizował wczoraj, że zamierza zarządzić wybory parlamentarne jednodniowe na dzień 9 października 2011 roku tj. w pierwszym możliwym terminie konstytucyjnym. Moim zdaniem to dobra decyzja głowy państwa. Prezydent wcześniej przeprowadził w sprawie terminu oraz czasu trwania wyborów konsultacje społeczne z klubami parlamentarnymi, organizacjami pozarządowymi oraz PKW.
Trzeba dostrzec własne zdanie Prezydenta zwłaszcza w zakresie terminu wyborów i czasu trwania wyborów. Platforma Obywatelska ogłosiła wcześniej, że jej zdaniem najlepszy termin to 23 października i wybory dwudniowe. Prezydent uznał racje części konstytucjonalistów oraz opozycji parlamentarnej, że wybory dwudniowe to dużo większe wydatki z budżetu państwa i niebezpieczeństwo braku zgodności z konstytucją. Prezydent potwierdził, że jest realnym strażnikiem konstytucji. SLD opowiadał się za wyborami jednodniowymi z powodów finansowych oraz odrzucenia obaw PIS-u w sprawie „cudów nocnych” przy wyborach dwudniowych. Sądzę, że wcześniejszy niż przypuszczano termin wyborów to skrócenie w czasie naszej prezydencji w Unii Europejskiej bójki politycznej między obozem politycznym Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Prezydent wybrał dobro wspólne, a odrzucił oczekiwania obozu rządzącego. Ta zapowiedz to dobre podsumowanie pierwszego roku urzędowania Bronisława Komorowskiego. Po tym wydarzeniu z nadzieją myślę o kolejnych 4 latach prezydentury, w której głosy opozycji parlamentarnej, społeczności obywatelskiej, a także określonych grup społecznych i zawodowych będą jeszcze mocniej słyszalne w Pałacu Prezydenckim.”
- poseł sprawozdawca – o  komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
- poseł sprawozdawca - ustawa o zatrudnianiu socjalnym

  Poleć