Następna wiadomość
Poprawki SLD w interesie frankowiczów

Poseł Tomaszewski jedynką na liście do Sejmu!

Data dodania: 2015-08-13


Poseł Tadeusz Tomaszewski wystartuje w październikowych wyborach z pozycji numer 1 na liście Zjednoczonej Lewicy w naszym okręgu wyborczym nr 37. Tę informację potwierdził osobiście podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Z kolei kandydatem do Senatu - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - może być były prezydent Jacek Kowalski.

  

Poseł podsumował dzisiaj swoją pracę w kończącej się kadencji Sejmu. – Spośród wszystkich posłów naszego okręgu konińskiego miałem największą liczbę wystąpień, interpelacji, zapytań i oświadczeń. W sumie prawie 1.500, co daje mi miejsce w pierwszej dziesiątce aktywności poselskiej – powiedział parlamentarzysta. Z podsumowania wynika, że wśród gnieźnieńskich posłów Tadeusz Tomaszewski miał 474 wystąpienia, 676 interpelacji i 222 zapytania, Zbigniew Dolata występował 93 razy, wystosował 20 interpelacji i ani jednego zapytania, a Paweł Arndt miał 56 wystąpień, 25 interpelacji i 19 zapytań. Dużo uwagi poseł poświęcił tez swojej działalności bezpośrednio w okręgu wyborczym, między innymi poprzez aż dziewięć swoich biur poselskich.

W nadchodzących wyborach do Sejmu Sojusz Lewicy Demokratycznej stworzy koalicyjną listę z Twoim Ruchem, Unią Pracy i Zielonymi. – Po sobotnich decyzjach władz krajowych partii ustalono, że reprezentant SLD będzie miał pierwsze miejsce w naszym okręgu. Wiem już, że to będę ja. Na drugim miejscu będzie poseł Jacek Kwiatkowski z Twojego Ruchu, a na trzecim były prezydent Konina Kazimierz Pałasz. Z Gniezna wystartuje z naszej listy jeszcze radny miejski Marcin Jagodziński – mówi poseł Tadeusz Tomaszewski. – Zawsze podkreślam, że miejsce na liście wcale nie jest takie ważne, bo ono nie daje mandatu. To wyborcy decydują. Ostatnio wygrałem jedyny mandat dla SLD w naszym okręgu, startując z trzeciej pozycji – dodaje.    

Ostateczny kształt list Zjednoczonej Lewicy ma być znany do końca przyszłego tygodnia. Poseł nie chciał ujawnić, kto z naszego okręgu wystartuje do Senatu. – Rozpatrywane są dwie kandydatury, jedna z powiatu wrzesińskiego, a druga z powiatu gnieźnieńskiego – zdradził jedynie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kandydatem na senatora Lewicy z Gniezna może być były prezydent Jacek Kowalski.

 

źródło: www.informacjelokalne.pl


  Poleć