Następna wiadomość
Spotkanie posła ze strażakami

Poseł Tadeusz Tomaszewski w Krotoszynie

Data dodania: 2014-01-15


Poseł Tadeusz Tomaszewski – działacz sportowy i sektora pozarządowego przebywał na zaproszenie Zbyszka Brodziaka Członka Zarządu Wojewódzkiego SLD 14 stycznia 2014 roku w Krotoszynie.

               Wizyta parlamentarzysty rozpoczęła się rozmową z Prezesem Polskiego Związku Sumo Panem Marcinem  Rozum. Poseł jako przewodniczący podkomisji ds. nowelizacji ustawy o sporcie zapoznał przedstawicieli Związku ze stanem prac nad ustawą oraz wysłuchał propozycji w  tej sprawie działaczy związkowych.

            W rozmowach uczestniczył Wiceprezes Polskiego Związku Sumo Pan Zbigniew Brodziak oraz Prezes LKS „Ceramik” Krotoszyn Pan Lech Pauliński. Polski Związek Sumo powstał w 2004 roku i od tego czasu polscy sumowcy zdobyli 426 medali we wszystkich kategoriach wiekowych na arenach międzynarodowych. Sumo to dyscyplina, która zostanie rozegrana podczas X Światowych Igrzysk – The World Games 2017 Wrocław. Działaczeoraz sportowcy oczekują wsparcia a także pomocy od Ministerstwa Sportu i Turystyki w przygotowaniach kadry do imprezy we Wrocławiu w 2017 roku. Zawodnicy wspólnie
z sędziami i trenerami zaprezentowali posłowi sposoby walki sumo.

            Następnie poseł  wspólnie ze Zbyszkiem Brodziakiem spotkali się ze Starostą Krotoszyńskim Panem Leszkiem Kulką. Omawiali działania samorządu powiatowego w zakresie sportu i współpracy z sektorem pozarządowym. Rozmowa tyczyła się również propozycji SLD dotyczącej ewentualnych zmian administracyjnych kraju.

            Parlamentarzysta wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Krotoszynie Panem Mariuszem Sędzikiem spotkał się na konferencji prasowej z przedstawicielami mediów lokalnych informując o stanie przygotowań partii do wyborów europejskich oraz przedstawił tezy programu SLD „Polska - Kierunek Na Zmianę”. Następnie wspólnie z radnymi Sejmiku Wielkopolskiego i Szefem SLD w Wielkopolsce Wiesławem Szczepańskim poseł  Tadeusz Tomaszewski spotkał się z działaczami i sympatykami Lewicy z powiatu krotoszyńskiego.
           Było to pracowite 9 godzin posła Tadeusza Tomaszewskiego w Krotoszynie.

 

  


  Poleć