Następna wiadomość
Lepsze warunki pracy dla policjantów już...

Poseł Tadeusz Tomaszewski podsumowuje kadencję

Data dodania: 2011-08-03


   Szósta kadencja Sejmu wielkimi krokami zbliża się do końca. W związku z tym poseł Tadeusz Tomaszewski (SLD) przygotował sprawozdanie ze swojej działalności w minionych czterech latach, które podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentował dziennikarzom. Jak się okazuje, gnieźnieński parlamentarzysta jest rekordzistą wśród wielkopolskich posłów, jeśli chodzi o aktywność na forum Sejmu.

   Tadeusz Tomaszewski jest posłem nieprzerwanie od 1993 roku. W poprzednich wyborach głos na niego oddało 23.755 wyborców. Jest liderem statystyk sejmowych w okręgu konińsko-gnieźnieńskim i całej Wielkopolsce. W trakcie trwającej jeszcze kadencji na forum Sejmu zbierał głos 445 razy, w tym jedenastokrotnie jako poseł sprawozdawca. Złożył 386 interpelacji i 156 zapytań poselskich, dotyczących zarówno kwestii ogólnopolskich, jak i lokalnych problemów. – Praca parlamentarna to nie tylko tłumaczenie swoich prezesów, jak na przykład czyni to doskonale poseł Adam Hoffman, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, ale również tworzenie prawa, przygotowywanie poszczególnych rozwiązań, czy monitorowanie prac rządu – mówi poseł. – Działalność posła to również wspieranie inicjatyw samorządowych oraz społeczności lokalnej. Starałem się to robić, wychodząc z założenia, że poseł to również aktywny propagator spraw okręgu wyborczego. M.in. w ten sposób udało się przekonać ministra sportu do pomocy finansowej w budowie boisk wielofunkcyjnych w Witkowie, Czerniejewie, Sławnie oraz Gnieźnie. Wspierałem tez działania władz gnieźnieńskich uczelni.
   Tadeusz Tomaszewski podjął też wiele interwencji poselskich, które dotyczyły m.in. zmniejszania środków finansowych na kontrakty dla szpitali w 2010 roku, budowy elektrowni wiatrowych na terenie gminy Słupca, wywozu odpadów z terenu gminy Witkowo, funkcjonowania PKP na terenie powiatu gnieźnieńskiego, sprawy zwolnień grupowych w gnieźnieńskim oddziale TP SA, sytuacji mieszkaniowej w powiecie gnieźnieńskim, czy budowy oczyszczalni ścieków w Trzemesznie.
   Od 1993 roku poseł Tadeusz Tomaszewski z własnych dochodów przeznacza środki finansowe na wsparcie inicjatyw obywatelskich, podejmowanych przez organizacje społeczne, wspiera w formie darowizn finansowych placówki oświatowe i instytucje kultury. W czasie dyżurów poselskich przekazał dla około 200 osób pieniądze na zakup leków, żywności, opłaty bieżące, zakup środków ortopedycznych i przyborów szkolnych. Z wynagrodzenia poselskiego w latach 2007 – 2011 przekazał na cele społeczne łączną kwotę 154 511,72 zł, a od 1993 roku kwotę 503 430,95 zł. Podczas wieloletniej współpracy z młodzieżą ufundował też 32 stypendia dla gimnazjalistów, laureatów Konkursów Wiedzy o Gminie Niechanowo oraz Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Z inicjatywy posła jako prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan we współpracy z radnymi SLD co roku od 16 lat organizowane są w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim półkolonie, kolonie i obozy sportowe dla kilku tysięcy dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach, imprezy sportowo – rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych oraz wyprawki szkolne dla około 500 dzieci. Pełne sprawozdanie z działalności posła Tadeusza Tomaszewskiego można znaleźć na jego stronie internetowej.
Prezentując dziś swoje sprawozdanie, poseł zapowiedział również, że do zbliżających się wyborów ma zamiar startować z tym samym co przed czterema laty hasłem „Zawsze dla ludzi”.

Źródł: informacjelokalne.pl 

  Poleć