Następna wiadomość
Medal dla Pani Aliny Kujawy

Poseł T. Tomaszewski - po raz piąty posłem

Data dodania: 2007-11-05


4 listopada br. w Sejmie poseł Tadeusz Tomaszewski otrzymał z rąk Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Pana Ferdynanda Rymarza zaświadczenie o wyborze na posła na sejm VI kadencji. Wśród 460 posłów 6 pełniło swój mandat 6- krotnie, 9 – 5-krotnie a 16 - 4 krotnie.

Poseł Tadeusz Tomaszewski jest wśród 16 posłów, którzy pełnili do tej pory 4 – krotnie mandat posła na Sejm RP
Po otrzymaniu zaświadczenia z PKW Poseł brał udział w pierwszym posiedzeniu posłów wybranych z listy Lewicy i Demokratów.
Według jego oceny klub został wzmocniony osobowościami Świata nauki  profesorowie
M. Filar, J. Widecki, Zdzisława Janowska czy politykami którzy przyszli z opozycji demokratycznej lat 80 – tych (Bogdan Lis, Andrzej Celiński). Wbrew doniesieniom prasowym o ewentualnym rozłamie Lewica i Demokraci jednomyślnie podjęli uchwałę o powołaniu Klubu Poselskiego Lewica i Demokraci oraz wybrali władze klubu. Wojciech Olejniczak, Marek Borowski Bogdan Lis będą wspólnie z całym Klubem tworzyć podwaliny pod budowę silnej alternatywny dla prawicy (PO i PiS) ugrupowane nowoczesne, socjaldemokratyczne – Lewicę i Demokratów. Poseł Tadeusz Tomaszewski będzie się w tym projekcie aktywnie uczestniczyć pamiętając o swoich wyborcach z okręgu konińsko – gnieźnieńskiego.


  Poleć