Następna wiadomość
Sprawozdanie z działalności posła...

Poseł na Święcie Plonów w Witkowie, Pakszynie i Bieganowie

Data dodania: 2015-08-24


Poseł Tadeusz Tomaszewski w niedzielę 23 sierpnia świętował wspólnie z mieszkańcami w Witkowie oraz Pakszynie gm. Czerniejewo i 22 sierpnia w Bieganowie pow. wrzesiński podczas Święta Plonów.

     Poseł podczas uroczystości przekazał życzenia dla rolników:

Drodzy Rolnicy,

Z okazji tego szczególnego święta pragnę przekazać Wam i Waszym rodzinom słowa uznania i podziękowania za codzienny trud, którego symbolem jest dożynkowy bochen chleba. Wspólnie z władzami samorządowymi musimy dzielić ten chleb sprawiedliwie.

Gorące podziękowania kieruję również do liderów społeczności wiejskiej z organizacji społecznych oraz instytucji i agencji działających    na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi. Instytucje państwa muszą w większym stopniu wyrównywać szanse rozwoju cywilizacyjnego obszarów wiejskich. Musimy wspólnie dbać o wiejskie szkoły, kulturę i nasze tradycje. Ciężka i wyczerpująca praca w gospodarstwie rolnym wymaga zwiększonej opieki socjalnej i lekarskiej, a nie podwyższania wieku emerytalnego.

 

Szanowni Państwo,

Polski Rząd, Komisja Europejska i my obywatele powinniśmy   być solidarni z rolnikami w tej ciężkiej próbie klęski suszy. Trzeba wspierać wszystkimi dostępnymi instrumentami prawno-finansowymi interesy gospodarcze rolników i producentów rolnych. Pragnę Państwa zapewnić, że będę wspierał na forum Sejmu wszystkie działania, które zmierzają do poprawy opłacalności produkcji rolnej     i warunków życia na wsi.

 

 

 


  Poleć