Następna wiadomość
Podziękowanie dla Posła

Półkolonie po raz 18-ty z SMW

Data dodania: 2013-07-22


Dnia 22 lipca 2013 roku grupa prawie 600 dzieci z terenu miasta Gniezna oraz gmin Witkowo, Niechanowo i Kłecko rozpoczęła swój wypoczynek w ramach akcji Półkolonie „Sport – Uśmiech – Zabawa 2013” Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, którego Prezesem jest poseł Tadeusz Tomaszewski.

10-dniowe półkolonie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej SMW realizuje, już po raz 18-ty.  Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO FIO Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM-III”,   Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów gmin Witkowo, Niechanowo, Kłecko oraz miasta Gniezna. Do 26 lipca potrwają jeszcze półkolonie w gminie Gołańcz dla 100 dzieci.

Stowarzyszenie jak co roku przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich m.in. wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków naszego województwa, odkrywanie historii regionu, spotkania z interesującymi osobami, gry, zabawy, spartakiady, oraz nauka umiejętności zabawy i przebywania w grupie rówieśniczej. Nad bezpieczeństwem dzieci oraz ciekawie spędzonym dniem czuwa 40 osobowa kadra wychowawczo – kierownicza, z przygotowaniem pedagogicznym. Podczas półkolonii, dzieci korzystają z dożywiania. W gminie Witkowo oraz Niechanowo, są to obiady przygotowywane na stołówce w Mielżynie oraz Niechanowie, natomiast w gminie Kłecko i mieście Gnieźnie jest to posiłek regeneracyjny (owoc, ciastko, napój).

Już 30 lipca półkoloniści jak co roku spotkają się na wspólnej Spartakiadzie Sportowo – Rekreacyjnej, która zorganizowana zostanie na kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej Nr 12 oraz boisku ORLIK w Gnieźnie. Tego dnia dzieci i młodzież w duchu olimpijskim rywalizować będzie w konkurencja sportowo – rekreacyjnych o pamiątkowe medale oraz puchary dla swoich placówek. W zawodach udział wezmą również dzieci z innych palcówek wypoczynku z terenu pow. gnieźnieńskiego i wrzesińskiego.

Półkolonie potrwają do 2 sierpnia, kiedy to na dzieci czekać będzie wspólne podsumowanie 10-dniowej przygody. Koordynatorami zadania w poszczególnych gminach są: Niechanowo – Barbara Ostojska, Witkowo – Joanna Adamczewska, Kłecko – Elżbieta Janika, Gniezno – Anna Stanowska, Gołańcz – Barbara Senger.  


  Poleć