Następna wiadomość
Poseł na Walnym LOT Szlak Piastowski

Półkolonie dla 700 dzieci!

Data dodania: 2012-07-04


       Półkolonie w miejscu zamieszkania organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan odbywają się już od 17 lat a w tym roku skorzysta z nich ponad 700 dzieci i młodzieży w 21 placówkach z terenu Gniezna oraz gmin: Witkowo, Niechanowo, Kłecko i Gołańcz. Szczegóły projektu zostały omówione podczas konferencji prasowej w gnieźnieńskim biurze SMW.

Jak co roku, tak i tym razem, akcja półkolonijna Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan ma charakter 10-dniowego wypoczynku dla uczniów szkół podstawowych podczas którego uczestnicy odwiedzą ciekawe zakątki swojej małej ojczyzny oraz spotkają się tradycyjnie na dwóch imprezach plenerowych.
   Pierwszą z nich będzie udział w Koronacji Królewskiej w Gnieźnie, która odbędzie się 28 lipca. – Bardzo cieszy nas to, że ponad 700 osób „zasili” plac św. Wojciecha, aktywnie włączając się w różne propozycje przygotowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Miejski Ośrodek Kultury. Myślę, że dla tej sporej grupy dzieci, będzie to fantastyczne przeżycie, które będą jeszcze wspominali przez długi okres swojego życia – przyznaje Stanisław Dolaciński, wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.
   Drugą imprezą będzie Regionalna Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna realizowana w przedostatni dzień półkolonii a więc 1 sierpnia na terenie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie, w której wezmą udział również dzieci z kilku miejscowości nie będące uczestnikami półkolonii z terenu powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego.
   W tegorocznej akcji letniego wypoczynku „Dajmy Szansę 2012” stowarzyszenie zorganizuje półkolonie dla ponad 700 dzieci i młodzieży w 21 placówkach - z terenu miasta Gniezna pod opieką 70 wychowawców (6 placówek – 180 uczestników) oraz z gminy Witkowo (3 placówki – 90 uczestników), gminy Niechanowo (4 placówki – 200 dzieci), gminy Kłecko (3 placówki – 100 uczestników) i gminy Gołańcz (5 placówek – 130 uczestników).
   Półkolonie w gminie Gołańcz rozpoczną się już 11 lipca i potrwają do 20 lipca, następnie dzieci z terenu miasta Gniezna, Witkowa oraz Niechanowa wypoczywać będą od 23 lipca do 2 sierpnia, natomiast półkolonie w gminie Kłecko rozpoczną się 30 lipca i potrwają do 10 sierpnia. Nad bezpieczeństwem i realizacją programu czuwać będzie wykwalifikowana 69-osobowa kadra wychowawcza, w tym 10 wolontariuszy. Półkolonie będą finansowane z dotacji samorządów gmin, wpłat rodziców oraz środków własnych Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. Łączny przewidywany koszt półkolonii to 88.341 zł, z czego dotacje gmin wynoszą 67.241 oraz środki własne – 21.100 zł.

Źródło: informacjelokalne.pl


  Poleć