Następna wiadomość
Poseł Tomaszewski zaangażowany w tworzenie...

Podziękowania dla rolników i liderów wiejskich na dożynkach w Kiszkowie, Kłecku i Mierzewie

Data dodania: 2014-09-01


Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim oraz radnymi SLD uczestniczyli 30 i 31 sierpnia 2014 w dożynkach gminnych w Kiszkowie oraz dożynkach powiatowo-gminnych w Kłecku. Na wiejskich dożynkach w Mierzewie uczestniczył Poseł Tadeusz Tomaszewski. Uroczystościom towarzyszyły korowody dożynkowe, konkursy wieńcy, występy zespołów artystycznych oraz obrzędy obtańcowania wieńcy.

Życzenia dla rolników i liderów społeczności lokalnych przekazali Jacek Kowalski i Poseł Tadeusz Tomaszewski, który powiedział m.in.:

„Z okazji tego szczególnego święta pragnę przekazać Wam i Waszym rodzinom słowa uznania i podziękowania za codzienny trud, którego symbolem jest dożynkowy bochen chleba. Wspólnie z władzami samorządowymi musimy dzielić ten chleb sprawiedliwie.

Gorące podziękowania kieruje również do liderów społeczności wiejskiej tj. sołtysów, pań z kół gospodyń wiejskich, działaczy kółek rolniczych i ochotniczych straży pożarnych oraz innych organizacji społecznych i agencji działających na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi.

Instytucje państwa muszą w większym stopniu wyrównywać szanse rozwoju cywilizacyjnego obszarów wiejskich.

Musimy wspólnie dbać o wiejskie szkoły, kulturę i nasze tradycje.

 Ciężka i wyczerpująca praca w gospodarstwie rolnym wymaga zwiększonej opieki socjalnej i lekarskiej, a nie podwyższania wieku emerytalnego”.

 

    


  Poleć