Następna wiadomość
Obchody Dnia Seniora w Witkowie

„Pływanie recepta na sukces” podsumowane zawodami pływackimi

Data dodania: 2012-11-26


Dnia 24.11.2012r. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie w ramach partnerstwa z samorządami gmin Witkowo, Niechanowo oraz Łubowo na basenie w Gnieźnie podsumowało dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie projekt zajęć sportowych dla uczniów pn. „Pływanie receptą na sukces”.

Projekt ten trwał od kwietnia br. i był skierowany był dla grupy 90 dzieci i młodzieży o niskim statusie materialnym z terenu gmin Witkowo, Niechanowo oraz Łubowo.

Dzieci w ramach 20 godzin zajęć na basenie zdobywały oraz doskonaliły techniki pływackie oraz odbyły szereg spotkań nt. zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą, a także zdrowego i aktywnego trybu życia.

Nad prawidłową realizacją programu czuwała grupa 6 wykwalifikowanych instruktorów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą na gnieźnieńskim basenie oraz 6 wychowawców. Koordynatorami projektu w gminach byli: Witkowo – Arleta Bekas, Łubowo – Anna Stanowska, Niechanowo– Zbyszek Linkiewicz.

W ramach podsumowania w listopadową sobotę odbyły się wspólne zawody pływackie, podczas, których  dzieci rywalizowały w konkurencjach pływackich o pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali:

Klasy III – IV – dziewczynki

1.      Martyna Nowaczyk – Witkowo

2.      Julia Kluczyńska – Owieczki

3.      Monika Karolewicz – Owieczki

Klasy III – IV – chłopcy

1.      Jakub Zioła – Owieczki

2.      Dariusz Jóźwiak – Jarząbkowo

3.      Bartosz Winiecki – Owieczki

Klasy V – VI – dziewczynki

  1. Julia Nowaczyk – Witkowo
  2. Weronika Buczkowska – Owieczki
  3. Wiktoria Grzywnowicz – Owieczki

Klasy V – VI – chłopcy

  1. Szymon Nowaczyk – Witkowo
  2. Adrian Niewiadomski – Witkowo
  3. Jakub Drzewiecki – Witkowo

Wszystkie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa oraz słodki upominek.

Wśród zaproszonych gości na podsumowaniu obecni byli Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Stanisław Dolaciński – Wiceprezes SMW, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna, Stanisław Rajkowski – Dyrektor OKSiR w Witkowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Owieczkach – Sebastian Patrzek, Waldemar Siwka – Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na spartakiadzie obecni byli również rodzice, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy.   

 


  Poleć