Następna wiadomość
Solidarni z niepełnosprawną mieszkanką...

Piknik "Bezpieczne lato" podsumowaniem półkolonii

Data dodania: 2009-08-01


Poseł Tadeusz Tomaszewski – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan powitał uczestników Regionalnego Pikniku Półkolonii „Bezpieczne lato” w Dziekanowicach.

      Corocznie w ramach Półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan  w dniu 31 lipca 2009r.,

na Małym Skansenie w Dziekanowicach odbył się Regionalny Piknik Turystyczno – Rekreacyjny „Bezpieczne Lato”.  Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Łącznie w pikniku udział wzięło 1100 uczestników – głównie z terenu powiatu gnieźnieńskiego: Miasta Gniezna, Gminy Niechanowo, Kłecko i Witkowo, a także z Kołaczkowa k/Wrześni, Targowej Górki i Błażejewa.

W ramach imprezy uczestnicy zwiedzili Mały Skansen oraz zabytki i wykopaliska archeologiczne na wyspie. W części kulturalnej przed liczną publicznością wystąpiła znana z repertuaru dla dzieci piosenkarka Halina Benedykt. Spektakl „Dyzio na drodze” przedstawił wyjazdowy Teatr z Leszna „Herbi”. W czasie trwania pikniku poszczególne półkolonie miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i kabaretowych.

Kolejnymi atrakcjami dla najmłodszych były zabawy na dmuchanych urządzeniach. Przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych i konkurs wiedzy turystyczno – krajoznawczej, za które finaliści otrzymali pamiątkowe medale. Biorąc pod uwagę hasło pikniku „Bezpieczne Lato” przedstawiciele Policji z Gniezna prowadzili  konkursy związane z niebezpieczeństwami i zagrożeniami  okresu wakacyjnego a Gnieźnieńska Państwowa Straż Pożarna zaprezentowała nowoczesny gaśniczy wóz strażacki. W pikniku udział wzięli min. Prezes SMW, Poseł Tadeusz Tomaszewski, Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Jerzy Stachowiak, Zastępca Dyrektora Muzeum Piastów na Lednicy Marek Krężałek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie Marek Wegner i Wiceprezes SMW -radny miasta Gniezna Stanisław Dolaciński. Piknik w Dziekanowicach odbył się w przeddzień zakończenia półkolonii w powiecie gnieźnieńskim.

 


  Poleć