Następna wiadomość
SPRAWOZDANIE z XIII Regionalnego Turnieju...

Państwo musi wspierać przygotowanie zawodowe uczniów

Data dodania: 2011-09-20


        W ramach kampanii wyborczej Poseł Tadeusz Tomaszewski i kandydat do Senatu w okręgu nr 93 Kazimierz Pałasz spotkali się 19 września 2011 roku z wyborcami w miejscowościach: Kłodawa, Przedecz i Babiak (powiat kolski).

 

W czasie spotkania kandydaci przedstawili program wyborczy SLD oraz priorytety rozwojowe regionu konińskiego. Mieszkańcy wnosili o większe zaangażowanie Rządu w prowadzeniu przedszkoli i wiejskiej oświaty. Wyrażono obawy, że skutkami kryzysu budżetowego po raz kolejny zostaną obciążeni obywatele o najniższych dochodach.

      Postulowano, aby koszty nauczycielskich urlopów dla poratowania zdrowia nie ponosiły samorządy, a ZUS.

          W czasie dyskusji podkreślono, że od kilku lat zmniejsza się pomoc finansowa państwa dla rzemieślników i pracodawców szkolących uczniów. W tej chwili wielu uczniów szkół zawodowych nie może znaleźć miejsca na odbywanie nauki zawodu. Trzeba natychmiastowej pomocy państwa, gdyż za kilka lat zabraknie nam fachowców w podstawowych usługach.

Fundusz pracy powinien wypierać pracodawców  szkolących uczniów.

       Gdy nasze państwo rezygnuje z opieki nad kształceniem zawodowym oferta z Niemiec jest jak inny świat. Nie wolno dopuścić do degradacji szkolnictwa zawodowego.


  Poleć