Następna wiadomość
20 lecie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego ORLIK w Mieleszynie

Data dodania: 2010-11-10


       Mimo niesprzyjającej, przekropnej pogody i niskiej temperatury, młodzież szkolna, jak i mieszkańcy gminy Mieleszyn, w towarzystwie licznie zaproszonych gości, z radością otworzyli dzisiaj pierwsze w mieleszyńskiej gminie boisko wielofunkcyjne realizowane w ramach programu rządowego „Orlik 2012”. - Jest to jeden z najlepszych obiektów sportowych na terenie gminy Mieleszyn. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dotychczasowa baza sportowa była bardzo uboga – zaznaczył Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn.

     - Droga młodzieża, jest mi niezmiernie miło, że dzisiaj w gminie Mieleszyn, tu przy szkole podstawowej i przy gimnazjum nastąpi uroczyste oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego realizowanego w ramach programu rządowego „Orlik 2012” - rozpoczął dzisiejsze spotkanie Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn. - Oddanie do użytku „Orlika” jest w tym roku najważniejszą inwestycją w naszej gminie. Oddanie do użytku mieszkańcom tego obiektu napawa nas dumą. Jest to jeden z najlepszych obiektów sportowych na terenie gminy Mieleszyn. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dotychczasowa baza sportowa była bardzo uboga. Jestem przekonany, że „Orlik” dobrze będzie służył mieszkańcom, gdyż w naszej gminie jest bardzo duży potencjał osób, które chcą uprawiać sport bądź uprawiają ten sport, ale w warunkach do tej pory dużo gorszych – podkreśla J. Kamiński.


altalt
   


  

Dalej wójt Kamiński przypomniał, że obiekt był wpisany w tegoroczny budżet gminy, a koszt tej inwestycji to prawie milion złotych. Jedna trzecia tej kwoty to dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Sportu, jedna trzecia z budżetu Marszałka Wójewództwa, a pozostała kwota – ok. 350 tys. zł – pochodziła z budżetu gmina Mieleszyn. - Cieszę się, że tę inwestycję poparli radni naszej gminy, bo to dzięki radnym i wspólnej polityce inwestycyjnej, ten obiekt mógł powstać – zaznaczył wójt.

altalt   

Po tych słowach, wójt Kamiński w towarzystwie posła Tadeusza Tomaszewskiego, Eugeniusza Mellera, przewodniczącego Rady Gminy, Adama Wysockiego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i jednego z uczniów szkoły podstawowej uroczyście przecięli wstęgę, otwierając tym samym „Orlika” w Mieleszynie.

altalt
   


  
 
- Pan wójt wspomniał, że to jest najważniejsza inwestycja w tym roku w gminie. To świadczy o tym, że władze samorządowe bardzo dużo miejsca i środków finansowych przeznaczają na stwarzanie warunków do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Do zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego – podkreślił poseł Tadeusz Tomaszewski.

altalt
  PolećObecna strona: 1