Następna wiadomość
Festyn „Pożegnanie Lata” za nami

Jesienne Grzybobranie

Data dodania: 2012-10-01


Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan dnia 1 października 2012r. zorganizowało Jesienne Grzybobranie na terenie lasów w Gołąbkachgm. Trzemeszno przy Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka”.

W zawodach udział wzięło około 100 grzybiarzy z Gniezna, Niechanowa, Witkowa oraz Trzemeszna. W zawodach uczestniczyły całe rodziny oraz członkowie organizacji emerytów i rencistów. Punktualnie o godz. 7:00 zawodnicy wyruszyli w gęstwiny lasu na poszukiwania „jesiennych skarbów”.  

Po trzech godzinach leśnych poszukiwań  przyszedł czas na sprawdzenie zawartości swoich koszyków. Przeprowadzono ważenie oraz klasyfikację zebranych grzybów, której dokonał zawodowy klasyfikator z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie p. Łukasz Binarsch. Zwycięzcą tegorocznego Grzybobrania została Pani Maria Chudaś z Trzemeszna, która zebrała 6,9 kg grzybów zdobywając Puchar Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego, II miejsce zajęła Paulina Lewandowska reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie (6,55 kg grzybów)otrzymując puchar Jacka Kowalskiego – Prezydenta Miasta Gniezna. Na III miejscu uplasowała się Pamela Zakrzycka (5 kg grzybów)zdobywając  puchar ufundowany przez Zdzisława Kujawę – Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

W klasyfikacji dodatkowej za „pierwszego grzyba” statuetkę Stanisława Dolacińskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gniezna, Wiceprezesa SMW otrzymał Józef Kaczmarek z Gniezna, natomiast za „największego grzyba” statuetkę Bartosza Wojciechowskiego – radnego Miasta Gniezna otrzymał Mariusz Pomorski. Grzybem tym był koźlarz, który ważył 0,7 kg. 

Po powrocie z lasu na wszystkich uczestników czekała grochówka oraz gorąca herbata.  Grzybobranie było zrealizowane w ramach projektu Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM II”, współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach PO FIO.


  Poleć