Następna wiadomość
Indywidualne Mistrzostwa Gminy Niechanowo w...

IX Wielkopolski Finał Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”

Data dodania: 2007-03-14


Do rywalizacji w IX Wielkopolskim Finale Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”, który rozegrano w sobotę na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Gnieźnie przystąpiło osiemnaście reprezentacji powiatów z całego województwa. Turniej miał charakter drużynowy, a każda ekipa liczyła czterech zawodników i stoczyła siedem pojedynków z innymi, losowo wybranymi zespołami. Wśród reprezentującej dany region czwórki musiał się znaleźć minimum jeden junior – zawodnik urodzony przed 1989 rokiem i jedna kobieta.

    Finał turnieju pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego co roku odbywa się w innym miejscu naszego regionu, a zorganizowanie go w naszym mieście było możliwe dzięki temu, że drużyna LKSNot yet available „Chrobry – Gniezno” już od ośmiu lat zdobywa tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego tych zawodów. Co więcej, także finał krajowy – do którego rozegrany w sobotę turniej był eliminacjami – odbędzie się u nas i to już niedługo. Od 19 do 26 maja kilkanaście najlepszych drużyn z całej Polski walczyć będzie w zawodach o randze mistrzostw Polski w szachach. Impreza ta ma już wieloletnią tradycję – odbędzie się w tym roku już po raz 49 i jest jedną z najdłużej organizowanych imprez szachowych w naszym kraju. To miło, że dzięki wspaniałej postawie naszych zawodników, będziemy wkrótce gościć w Gnieźnie wielu świetnych polskich szachistów.
    Także w tym roku nasi reprezentanci pokazali się od jak najlepszej strony. Drużyna trenowana przez Emila Wiśniewskiego w składzie: Artur Sykulski, Łukasz Bardecki, Kamil Jędrzejewski, Jagoda Gołek zdobyła Not yet availablepierwsze miejsce na podium wyprzedzając drużyny powiatów śremskiego i średzkiego i reprezentować będzie nasze województwo na etapie krajowym – chociaż miejsce w finale i tak się naszym zawodnikom należało ze względu na fakt, że będziemy gospodarzami tej imprezy. Także nasi warcabiści na rozgrywanym równolegle turnieju warcab 64-polowych poradzili sobie całkiem nieźle zajmując czwartą lokatę, która niestety nie da im jednak awansu do ostatniego etapu rozgrywek. Dzięki wysiłkowi organizatorów, czyli przede wszystkim Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry – Gniezno” i Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w Poznaniu każda drużyna otrzymała paczkę z upominkami i materiałami promocyjnymi dotyczącymi naszego regionu, a trzy najlepsze drużyny pamiątkowe puchaty i medale. Zawody zaszczycili swoją obecnością także przedstawiciele władz samorządowych: Piotr Gruszczyński – Wicestarosta Gnieźnieński, Rafał Spachacz – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna i Jerzy Stachowiak – Przewodniczący Rady Miasta.
    Wielkopolscy politycy nie bali się jednak i samemu stanąć w szachowe szranki. W turnieju, reprezentując swoje rodzime powiaty udział wzięli Małgorzata Adamczyk – Radna Sejmiku Wojewódzkiego i Michał Piechocki – Starosta Wągrowiecki. Nie zabrakło także przedstawicieli głównych organizatorów: Posła Tadeusza Tomaszewskiego – Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu oraz Stanisława Dolacińskiego – Prezesa Stowarzyszenia „Chrobry – Gniezno”.

  Poleć