Następna wiadomość
Co z tą Pocztą?

Gniezno ma Radę Sportu!

Data dodania: 2011-02-09


3 stycznia bieżącego roku powołana została Rada Sportu Miasta Gniezna. Dzisiaj (8 lutego) jej skład został oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim przez prezydenta Jacka Kowalskiego. Powołanie Rady Sportu Miasta Gniezna jest kolejnym krokiem we współpracy władz miasta z klubami sportowymi. Problemów jest dużo, zadań jeszcze więcej, a kto zna się lepiej niż trener, działacz lub zawodnik - mówi prezydent Jacek Kowalski.

Żeby podejmować rozsądne decyzje trzeba otaczać się mądrymi ludźmi. Przyszedł czas wyborów. Trzeba zastanowić się, które inwestycje są najważniejsze - budowa hali widowiskowo-sportowej, a jeżeli tak to w jakim miejscu? Czy może dokończenie stadionu Mieszko? Członkowie rady będą uczestniczyć w tworzeniu planu imprez sportowych, będą mogli inicjować, współorganizować oraz koordynować pewne przedsięwzięcia. Dla środowiska gnieźnieńskiego jest to istotna zmiana - mówi poseł Tadeusz Tomaszewski. Prezydent Miasta Gniezna skorzystał z możliwości utworzenia Rady Sportu, ponieważ ustawa o sporcie daje taką możliwość. Co jest ważne - ustawa nie zobowiązuje do powołania rady, więc tym bardziej należą się słowa uznania dla prezydenta.

W kompetencjach rady leży opiniowanie:

  • strategii rozwoju miasta w zakresie sportu
  • planów zagospodarowania przestrzennego w sferze kultury fizycznej i sportu
  • projektów budżetu w sferze sportu
  • budowy nowych obiektów sportowych
Poseł Tadeusz Tomaszewski zaapelował również, żeby członkowie rady na zebraniach nie kierowali się wyłącznie własnymi klubami i dyscyplinami. Zwrócono także uwagę na budowanie rozwiązań systemowych. Takim rozwiązaniem są np. umowy trzyletnie zawarte pomiędzy Urzędem Miejskim w Gnieźnie, a klubami sportowymi. Nowa ustawa o sporcie daje możliwość uzyskania stypendiów nie tylko dla zawodników, ale również dla trenerów.
Rada Sportu wybierana jest na okres kadencji równy kadencji władz miasta. W 2011 roku jej zadaniem będzie planowanie budżetu w zakresie sportu na rok 2012, ponieważ na bieżący rok wszystkie pieniądze zostały już rozdysponowane.

W skład Rady Sportu Miasta Gniezna weszli:

Gorczyński Paweł - Międzyszkolny Klub Sportowy
Grotowski Rafał - Klub Sportowy „Stella”
Kukliński Mieczysław - Gnieźnieński Klub Olimpijczyka
Łukaszewicz Dariusz - Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego
Nitka Maria - Uczniowski Klub Sportowy „Master”
Przybysz Mariusz - Klub Sportowy Gniezno
Rewers Waldemar - przedstawiciel Prezydenta Miasta w Radzie Sportu
Rusiecki Arkadiusz - Towarzystwo Żużlowe „Start”
Solarek Roman - Międzyszkolny Klub Sportowy
Szczepański Leszek - nauczyciel wychowania fizycznego (SP 12)
Urbaniak Przemysław - Klub Sportowy „Mieszko”
Zakrzewski Tomasz - nauczyciel wychowania fizycznego (G 3)

Źródło: mojegniezno.pl

  Poleć