Następna wiadomość
Warsztaty komputerowe dla Seniorów

GNIEŹNIANIE NA OBCHODACH ŚWIĘTA PRACY W WARSZAWIE

Data dodania: 2016-05-04


Ponad 100 osobowa grupa głównie mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego oraz powiatu słupeckiego (z miasta i gminy Gniezno, gminy Niechanowo, Witkowo, Trzemeszno, Powidz, Ostrowite i Słupca) uczestniczyła wczoraj w manifestacji z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy i rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w Warszawie.

Wyjazd miał również charakter patriotyczno-historyczny oraz turystyczny. - Po przyjeździe do Warszawy wszyscy uczestnicy udali się Powązki oddać hołd naszym rodakom składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanych w obozach śmierci w czasie drugiej wojny światowej. Złożono również kwiaty na grobach zasłużonych Polaków i działaczy lewicy - mówi koordynator wyjazdu Stanisław Dolaciński. 

Następnie złożono hołd poległym polskim bohaterom przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Od godziny 11.00 do 13.00 reprezentacja gnieźnieńskiej lewicy i organizacji pozarządowych uczestniczyła w manifestacji na trasie od OPZZ do Sejmu RP. 

- Wspólnie protestowaliśmy na rzecz obniżenia wieku emerytalnego i stworzenia możliwości przejścia na emeryturę po 35 latach przez kobiety i 40 latach przez mężczyzn, podwyższenia kwoty wolnej od podatku , obniżenia podatku dla najuboższych i podwyższenie podatku dla najbogatszych, finansowania wynagrodzeń nauczycieli z budżetu państwa, zlikwidowania kolejek w służbie zdrowia, likwidacji umów śmieciowych, godnej płacy i emerytury oraz zaprzestania łamania Konstytucji RP przez rządzących - mówi Tadeusz Tomaszewski, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie-Tadeusz Tomaszewski. 

Po manifestacji był czas na  zwiedzanie stolicy.

 

    

 

    

 

    

 

  


  Poleć