Następna wiadomość
Walne zebranie OSP Trzemeszno

Dyżury Poselskie na terenie powiatu wrzesińskiego

Data dodania: 2009-03-10


        Poseł Tadeusz Tomaszewski 9 marca 2009r. wspólnie z radnymi Lewicy Bronisławem Dankowskim, Sylwestrem Jałoszyńskim i Danuta Howelhaus spotkał się z mieszkańcami powiatu wrzesińskiego na dyżurach poselskich w Pyzdrach, Kołaczkowie, Miłosławiu, Wrześni i Nekli.  

         W Pyzdrach Poseł uczestniczył w spotkaniu Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej, w czasie którego poinformował ochotników o nakładach budżetowych na ochronę przeciwpożarową, nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej oraz działaniach związku OSP RP na rzecz wsparcia jednostek przy zakupie sprzętu i umundurowania.
           Podczas dyżurów 16 mieszkańców powiatu  wnioskowało o podjęcie interwencji w PEFRON-ie w sprawie pomocy osobom niepełnosprawnym przy zakupie wózków inwalidzkich, uruchomienia pomocy władzy publicznej w czasie rehabilitacji dzieci chorych na autyzm oraz o pomoc materialną dla osób poszkodowanych w czasie II Wojny Światowej przez Fundację Polsko – Niemieckie Pojednanie. Ponadto poruszano również sprawy lokalne, dotyczące:konserwacji rowów w Parku Miłosławskim, rozstrzygnięcia administracyjne dotyczące funduszu alimentacyjnego czy wskazania źródeł wsparcia dla inicjatyw wiejskich w Miłosławiu oraz Nowej Wsi Podgórnej. 
      Poseł w czasie dyżuru spotkał się z Burmistrzem Pyzdr – Panem Krzysztofem Stróżyńskim, omawiając sytuację finansową samorządów w kontekście działań oszczędnościowych rządu zwłaszcza w obszarze oświaty i pomocy społecznej.

  Poleć