Następna wiadomość
Poseł na rajdzie WŁ.Reymonta w Kołaczkowie

Dyżury i spotkania poselskie w powiecie śremskim

Data dodania: 2015-05-20


Poseł Tadeusz Tomaszewski członek Zarządu Krajowego SLD spotkał się 19 maja wspólnie z Przewodniczącym RP SLD w Śremie Eugeniuszem Siczyńskim i Sekretarzem RP SLD Romualdem Nawrotem z mieszkańcami Dolska i Śremu na dyżurze poselskim. Wcześniej parlamentarzysta odbył dyżur w Środzie Wielkopolskiej.

  

    W czasie dyżuru w Dolsku odbyło się również spotkanie Posła z Burmistrzem Dolska Panem Henrykiem Litką w sprawie funkcjonowania sołectwa Ostrowieczno, funduszu sołeckiego oraz systemu wsparcia ze środków europejskich budowy i modernizacji dróg gminnych. Zdaniem samorządowców 33 mln w WRPO 2020+ na 226 gmin w Wielkopolsce to bardzo mała kwota i nie rozwiązuje poprawy jakości życia społeczności lokalnej oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach lokalnych.

            W Środzie Wielkopolskiej w czasie dyżuru odbyło się spotkanie z Jerzym Bartkowiakiem Prezesem Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej i systemu wsparcia ochotniczych  straży pożarnych w zakupie sprzętu i umundurowania.

 

     


  Poleć