Następna wiadomość
Czy w gminie Niechanowo są prawdziwi...

Dość sporów, chcemy porozumienia

Data dodania: 2013-03-15


          Poseł Tadeusz Tomaszewski – lider powiatowych struktur SLD  Gnieźnie spotkał się w dniu 14 marca br. w Trzemesznie z członkami i sympatykami SLD. Poseł w czasie spotkania przedstawił propozycje Klubu Poselskiego, dotyczące zwalczania bezrobocia, waloryzacji świadczeń socjalnych, rodzinnych ogrodów działkowych.

   Członkowie partii i sympatycy wnioskowali o zmiany w uldze podatkowej na wychowanie dzieci w kierunku objęcia tą formą wsparcia również rodziny nie mające dochodów. Pytano o realizację zapowiedzi PO w zakresie zmniejszenia składu osobowego Sejmu i likwidacji Senatu RP.

Uczestnicy spotkania apelowali również o nie zmniejszanie środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich i odnowę wsi w nowej perspektywie finansowej UE w latach 2014-2020 oraz wsparcie przez rząd RP pracowników i plantatorów w procesie prywatyzacji spółki z o.o. – Trzemeszeńskich Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusja zdominowana została przez problem prowadzenia od 1 września br. Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie. W tej sprawie trwa spór między samorządem gminnym i powiatowym. Koło SLD  w Trzemesznie opowiedziało się za szybkim kompromisem, tak aby nabór do gimnazjum, liceum i szkół zawodowych przebiegał bez przeszkód.

 


  Poleć