Następna wiadomość
Bieg Myśliwski Św. Huberta

5-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie

Data dodania: 2009-10-20


        W dniu 19 października 2009 roku w gnieźnieńskim teatrze odbyła się tegoroczna inauguracja roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie połączona z 5-leciem istnienia uczelni. 

 

       Wśród osób, które podpisały się aktem powstania uczelni był Poseł Tadeusz Tomaszewski. Z okazji 5-lecia uczelni Poseł Tomaszewski przekazał życzenia:

  Wysoki Senacie! Panie Rektorze!

           

Miałem zaszczyt wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych wspierać powołanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Przez  5 lat funkcjonowania uczelni wspomagałem władze z zakresu rozwoju bazy  dydaktyczno – naukowej.

          Wyrażam Panu Rektorowi i współpracownikom oraz władzą samorządowym Miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego szczere słowa uznania za determinację w realizacji kolejnych etapów rozwoju uczelni.

          W ciągu 5 lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie na stałe wpisała się w świadomość mieszkańców Gniezna i regionu gnieźnieńskiego.

          Z okazji 5 – rocznicy powstania życzę władzom, kadrze pedagogicznej, pracownikom i studentom wielu nowych, wspaniałych osiągnięć i satysfakcji płynącej z osobistego przyczynienia się do kolejnych sukcesów uczelni

Jako Poseł na Sejm RP od 1993 roku reprezentujący Gniezno i region gnieźnieński jestem dumny z faktu powołania i osiągnięć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w latach 2004 – 2009”. 

 

        Na uroczystości poza ramowym, corocznym programem inauguracji rektor uczelni – Prof. Dr hab. Józef Grabarczyk wyróżnił pamiątkowym medalem  z okazji pięciolecia istnienia Uczelni grupę osób, która przyczyniła się do powstania i rozwoju bazy dydaktyczno – naukowej w ciągu tego czasu. Wśród  osób wyróżnionych medalem rektora znaleźli się Posłowie: Krystyna Łybacka i Tadeusz Tomaszewski,    Metropolita Gnieźnieński abp Henryk Muszyński,   prezydent Gniezna Jacek Kowalski, samorządowca –Jerzy Nadoliński  oraz I Kanclerz Uczelni – p. Jan Wesołowski.

Z okazji pięciolecia istnienia Uczelni JM Rektor PWSZ w Gnieźnie otrzymał od prezydenta Gniezna Jacka Kowalskiego Medal Królewski.

          Inaugurację uświetnił koncert muzyczny "Talenty PWSZ" w wykonaniu mgr Karola Matysiaka (fortepian) i Daniela Popielarza (klarnet). Dr inż. Eugeniusz Sroczan wygłosił wykład inauguracyjny zatytułowany "Energia, informacja, materia – trzy filary współczesnej gospodarki".

Po odśpiewaniu uroczystego Gaudeamus w wykonaniu Chóru Akademickiego Miasta Gniezna w foyer zaproszeni goście i studenci skosztowali tortu jubileuszowego.


  Poleć